Deutsche Nationalitätenschule Werischwar
 
„Álom-bukósisak” rajzpályázat

„Álom-bukósisak” rajzpályázat

Sikeresen lezárult az iskolánkban 3 héttel ezelőtt meghirdetett „Álom-bukósisak” rajzpályázat, amelynek legfőbb célja a biztonságos közlekedés és a védőfelszerelések használatának népszerűsítése volt. Az utóbbi időben megszaporodtak a veszélyes helyzetek és az elektromos rolleres balesetek. Az iskola ezért rajzversennyel, plakátokkal, rendőrtiszt bevonásával és tanári beszélgetésekkel hívta fel a figyelmet a KRESZ-szabályok és a bukósisak fontosságára.

A felhíváshoz kapcsolódó rajzpályázatra több mint 100 kreatív pályamű érkezett az alsó tagozatból. A nyeremény ez alkalomból egy különleges, saját rajzzal ellátott bukósisak lett, melyet 1.b osztályból Spiegelberger Vanda nyert el. A további helyezettek szintén saját rajzzal ellátott biciklis kulacs szerencsés tulajdonosai lehettek.

A verseny ugyan véget ért, de a legfontosabb üzenet a nyári szünetre: Sicher rollen, Helm tragen! Az iskola dolgozói intő szóval engedik útjára a diákokat: elektromos roller helyett válasszák inkább a kerékpárt, és soha ne induljanak útnak védőfelszerelés nélkül.

Minden diáknak csodás, élményekkel teli és balesetmentes nyári szünetet kívánunk!